Холістична медицина у Львові
Я К   П Р А В И Л Ь Н О   Х В О Р І Т И
Випуск 01
Вступ

Вітаю вас, шановні читачі блогу – "Як правильно хворіти".
Насамперед дозвольте представитися: моє ім'я Олександр Романович Задорожний,
професія – лікар,
спеціальності – терапія, народна і нетрадиційна медицина, гомеопатія,
гомотоксикологія, санологія (медична валеологія).

 

Причини створення блогу:

  1. в лікарській практиці часто трапляється ситуація, коли пацієнт не розуміє суті своєї хвороби і, як наслідок, недооцінює або перебільшує її (хвороби) значення в своєму житті;
  2. споживацьке відношення пацієнтів до лікарів зокрема і до медицини загалом і нерозуміння міри своєї відповідальності за своє здоров'я і лікування;
  3. необхідність попередити небажані наслідки неадекватного лікування – так звані побічні ефекти та ускладнення;
  4. надати можливість всім бажаючим навчитися простим, але ефективним технологіям оздоровлення;
  5. необхідність усвідомлення істини, що хворобу легше попередити, ніж вилікувати і навчання основам і навичкам здорового способу життя.

 

Здавалося би, що за дивна назва блогу: "Як правильно хворіти", природніше було б назвати – "Як правильно лікуватися".
Насправді перша – більш точно відображає суть даного блогу. Різниця полягає у ставленні до своєї хвороби:

Лікуватися – означає сприймати хворобу як заваду, прикре непорозуміння, перешкоду, помилку природи і спробувати в будь-який спосіб позбутися її. Внаслідок такого ставлення людина, бажаючи швидко позбутися хвороби, завдає непоправної шкоди своєму організмові, часто навіть не усвідомлюючи цього і не пов'язуючи проблеми, що виникли пізніше, з процесом лікування попередньої хвороби (я надалі буду про це багато розповідати, тому що сучасна фармакологічна індустрія нав'язує нам дуже багато препаратів, які мають симптоматичну дію і при їхньому вживанні лише погіршують перебіг хвороби. І в першу чергу це стосуєтья різноманітних протизапальнх і знеболюючих препаратів, зловживання якими вже набуло характеру пандемії).

Хворіти – означає терпляче, вдумливо ставитися до своєї хвороби, спробувати зрозуміти її суть, причини, її доцільність і необхідність, і тільки на цій основі знайти правильний шлях її подолання. При правильній поведінці, як це не парадоксально може прозвучати, хворобу можна використати як оздоровчий чинник, тобто з хвороби людина може вийти більш здоровою, ніж була до хвороби, головне вчасно відреагувати на сигнали, які подає нам наше тіло, наш організм і виконати правильні дії.

Будь-який вид діяльності людини вимагає наявності в неї певних навичок необхідних для здійснення цієї діяльності. Це очевидно: водіння автомобіля, приготування їжі, прання білизни, рубання дров… Що би людина не робила, для успішного виконання цієї діяльності, вона повинна уміти це робити. Це зрозуміло і з цього приводу заперечень і питань, я думаю, не виникає. Кожна людина володіє тим або іншим умінням в різних галузях: це стосується і професійної діяльності, і побуту, і спорту, і розваг, і дозвілля.

Уміння може виникнути на раціональній основі, коли ми спеціально вивчаємо той чи інший вид діяльності, а часто воно виробляється спонтанно, коли ми за спостерігаємо діями інших людей, за принципом – "Роби як я".

Часом уміння виникає з попереднього досвіду, коли ми намагаємося щось зробити шляхом cпроб і помилок. Внаслідок такого підходу виробляється певний алгоритм (послідовність дій) для певного виду діяльності. Якщо цей алгоритм записати у всіх подробицях, вийде технологічна карта, використовуючи яку інша людина може здійснювати діяльність, котрою раніше ніколи не займалася.

Найбільш яскравим прикладом цього може послужити кулінарія – не багато, мабуть, знайдеться людей, що не випробували себе на цьому терені. Саме тут нам приходять на допомогу кулінарні рецепти, які є одним з найбільш популярних предметів досліджень всіх без виключення засобів масової інформації.

Не менш популярними є всілякі рецепти або алгоритми лікування того чи іншого захворювання. Як правило, побудовані вони за принципом кулінарних рецептів: візьми стільки-то того-то, особливим способом приготуй і приймай всередину, або використовуй зовні поки не покращає :). Рідше дається опис яких-небудь екзотичних процедур, які пацієнт повинен виконувати, чекаючи на лікувальний ефект.

Часто користувачі таких рецептів розчаровуються в їх ефективності. Причини цього не завжди пов'язані з тим що рецепт поганий – просто він в цьому випадку не підійшов, або ж в рецепті не були передбачені індивідуальні особливості... При приготуванні кулінарних блюд результат також не завжди може бути очікуваним, а при самолікуванні і поготів.

І хоча іноді випадки самолікування бувають успішними, а дії лікарів не завжди вдалими, це не може бути аргументом на користь поголівного самолікування, оскільки воно може бути небезпечним для вашого життя. Тим більше, що складові частини подібних рецептів самолікування часом бувають вельми і вельми сумнівними і ви завжди ризикуєте випробовуючи подібні приписи на собі. Ризикуєте своїм здоров'ям!

Як же бути? Адже не завжди є можливість звернутися до лікаря, не завжди ви задоволені відвідуванням лікаря, не завжди засоби офіційної медицини бувають ефективними, не завжди у вас вистачає матеріальних коштів, щоб сплатити послуги фахівця, або вартість ліків. А лікуватися треба, ось і шукаєш всілякі рецепти для самолікування. Який же вихід?

Вихід, я гадаю, полягає в тому, щоб взяти на себе відповідальність за своє здоров'я!

І задля цього недостатньо просто сліпо виконувати ті чи інші процедури та приписи, приймати ті чи інші ліки, навіть, якщо вони призначені доктором. Для цього необхідне розуміння свого організму, його потреб, як в здоров'ї, так і в хворобі.

Багато хто з людей, відчуваючи себе здоровими, вважають, що так буде завжди. І навіть приклад інших, які страждають через різні недуги, не викликає у них думок про можливість захворіти самому. Часом можна почути: "Такий був здоровий, нічим не хворів, і раптом – помер", або був здоровий і раптом виявилася якась дуже небезпечна хвороба".

Раптом нічого не буває, хвороба поволі підточувала організм, і напевно були симптоми, але ніхто на них вчасно не звернув уваги. Нічим не хворів – до лікарів не звертався, а сам нічого не помічав або те, що помічав, вважав неістотним, або щось там час від часу приймав коли сильно надокучало, не розуміючи суті того, що відбувається.

Інша крайність – коли з найменшого приводу людина біжить до лікаря, дошкуляючи його своїми скаргами і вимагаючи лікування і часом приймаючи непотрібні ліки, не завжди безпечні.

І в тому і в іншому випадку – елементарне невігластво щодо свого організму і невміння поводитись в зв'язку з проблемами, що стосуються власного здоров'я.

Таким чином, я вас підвів до думки, що наша поведінка має велике, якщо не вирішальне значення для нашого здоров'я. Тому якщо з'являються які-небудь ознаки нездоров'я, або на фоні здоров'я з'являються якісь симптоми – їх не можна ігнорувати, а необхідно розібратися: що цей симптом означає, і що необхідно робити в зв'язку з його появою.

Тобто в цьому випадку ми можемо говорити про певну діяльність, що пов'язана з наявністю в організмі процесу – хвороби, який (процес) людина, по-перше, відчуває і переживає, а по-друге, намагається на нього якось впливати.

Тепер давайте уточнимо, що ж це за діяльність така – хворіння (якщо йдеться про діяльність, то це не може бути хвороба – процес, а тільки хворіння – діяльність)? Очевидно, що це поведінка хворого, послідовність його дій пов'язаних з наявністю об'єктивного процесу перебігаючого в організмі хворої людини – хвороби. Причім, активність такої діяльності може оцінюватися в трьох різних аспектах: нейтральному, позитивному і негативному – в залежності від того наскільки активним є по відношенню до цього процесу сам хворий.

  • Нейтральний аспект відповідає повній бездіяльності хворіючого по відношенню до свого захворювання і цілковите покладання надії на природу.
  • Негативний – поведінка хворого перешкоджає або заважає організмові стати здоровим (таке, на жаль, зустрічається не так вже й рідко).
  • І, нарешті, позитивний аспект – поведінка хворого сприяє найшвидшому видужанню. Така поведінка (діяльність) є можливою або під керівництвом фахівця, або ж при володінні хворіючим певними навичками правильної поведінки під час хвороби.

Отже.  Навчання навичкам правильного хворіння і є нашою метою! .

Батькові медицини Гіпократу приписують наступне звернення до пацієнта: "Нас троє – я, ти і твоя хвороба. Якщо ми з тобою об'єднаємося проти хвороби, ми переможемо. Якщо ти об'єднаєшся зі своєю хворобою, я програю". Говорив він так чи ні – не важливо, важливе те, що пацієнт не просто повинен бути на боці лікаря і не тільки всіляко допомагати йому, а бути головним елементом протидії хворобі.

Латинське прислів'я свідчить: "Лікар лікує, природа – зцілює". Доповненням до цього вислову може бути – пацієнт правильно хворіє. Це і є три складових частини зцілення:

  1. Лікар лікує – зусилля лікаря спрямовані на лікування пацієнта;
  2. Природа зцілює – самовільні природні оздоровчі процеси, що відбуваються в організмі хворого;
  3. Пацієнт правильно хворіє – поведінка пацієнта, що сприяє оптимізації або прискоренню процесу зцілення.

Кожна з складових, сама по собі, може привести до вилікування. Але всі разом вони значно підвищують цілющий потенціал.

І хоча задача блогу – саме в навчанні третьої складової, ми повинні неодмінно розглянути перші дві – це необхідно для кращого розуміння того, що повинен робити пацієнт під час хвороби.

Отже, наша задача, сподіваюсь, є зрозумілою. По мірі читання ви навчитеся правильно хворіти, і станете фахівцем в цій області.

У наступному випуску ми розглянемо першу складову хворіння – "Лікар лікує".


P.S. Практика свідчить, що одна і та сама інформація по-різному сприймається різними людьми. Тому, якщо щось є не зрозумілим – питайте, постараюся відповісти на всі запитання, зрозуміло, на ті, що стосуються даної теми.
Попередження: знання, отримані при читанні цієї розсилки, вимагають від того, хто їх засвоїв, повної відповідальності за своє здоров'я!

Пам'ятайте – здоров'я не можна купити, ним можна тільки розплатитися!

Олександр Задорожний

Зміст

Продовження



Проблеми сучасної медицини | | Традиційна медицина | | Гомеопатія | | Гомотоксикологія | | Акупунктура | | Інформаційна медицина | | Психотерапія, Психоаналіз, НЛП | | Санологія, Валеологія, Технології здоров'я | | Біоритмологія, Хрономедицина | | Антропософська медицина | | Медичні родзинки | | Навчання | | Події | | Медичні центри | | Лікарські товариства | | Наші партнери | | Блоги | | Лікарі | | Фотогалерея |

Копірайт зі зміною років
--> Ukrainian