Холістична медицина у Львові
Проблеми сучасної медицини
Традиційна медицина
Гомеопатія
Гомотоксикологія
Акупунктура
Інформаційна медицина
Психотерапія, Психоаналіз, НЛП
Санологія, Валеологія, Технології здоров'я
Біоритмологія, Хрономедицина
Антропософська медицина
Медичні родзинки
Навчання
Події
Медичні центри
Лікарські товариства
Наші партнери
Консультації
Лікарі
Фотогалерея


Підписка на розсилку
"Як правильно хворіти"
Архів розсилки
УКРМЕД - Каталог Медичних Сайтiв в Українi
Свободная Ниша Рунета. Создай сайт, обреченный на успех!
StartUA.com
Ваш Медицинский Агент в интернете

Щеплення – благо чи зло?
Підготував А. Герц

Вакцинація від інфекційних захворювань – одне з найбільших досягнень людства – сьогодні все частіше зазнає нападок з боку самих медиків. У чому ж причина цих нападок і наскільки вони справедливі? А головне, як нам самим відноситися до щеплень, які роблять нам і нашим дітям? Спробувавши розібратися в ситуації, однозначної відповіді ми так і не знайшли.

ВЕЛИКЕ ВІДКРИТТЯ

Протягом сторічч важкі інфекційні захворювання буквально спустошували країни і континенти. Яка війна могла за кількістю жертв порівнятися з пандеміями чуми, холери або чорної віспи, епідеміями тифу і малярії? Ситуація змінилася тільки в XIX віці після великого відкриття Луї Пастера. Він довів, що вакцина, виготовлена із збудників тієї або іншої хвороби, здатна оберегти людину від відповідного захворювання або істотно ослабити його тягар. Пастер розробив вакцини від сибірської виразки і сказу, створив інститут, де працювали вчені з всього світу, в тому числі Ілля Мечніков і Володимир Хавкин - творець вакцин від чуми і холери. Здавалося, повна перемога над інфекційними хворобами вже є близькою: треба тільки створити від кожної з них вакцину і забезпечити поголовні щеплення всього населення...

ПРИВИД ОСТАТОЧНОЇ ПЕРЕМОГИ

У кінці XIX століття були в основному переможені чума і холера, а XX сторіччя взагалі стало тріумфом вакцинації. У десятках країн світу під натиском загальних щеплень здавалися віспа, тиф і туберкульоз, малярія і поліомієліт. Черга дійшла і до дитячих інфекцій – коклюшу, дифтериту, вітрянки, свинки, кору, краснухи. З'явилися навіть вакцини від грипу.

За всіма цими перемогами гомін тих, хто постраждав від побічних наслідків вакцинації, і медиків, що усвідомили ці наслідки, зовсім не був чутний. І тільки в кінці XX століття з'явилися перші публікації в пресі про те, що з щепленнями не все йде так гладко, як би хотілося.

ЖЕРТВИ “ПРИПУСТИМОГО РИЗИКУ”

У офіційному документі “Керівництво по імунізації” Канади (1998) сказано, що “батьки і пацієнти повинні бути інформовані про переваги і ризик вакцинації, а також про ризик того захворювання, якому треба запобігти”. Що ж відбувається, наприклад, в США, з сім'ями, які є жертвами “припустимого ризику” від вакцин?

З 1990 по 1997 р. Національна програма США з компенсації шкоди від вакцин витратила більше як 802 млн доларів на компенсацію збитків тим американським сім'ям, чиї діти зазанавати пошкодження мозку або були вбиті вакцинами. Але, можливо, в Росії все інакше?

ЩЕПЛЕННЯ ШТУЧНА ХВОРОБА?

Керівник російської наукової лікувально-консультативної лабораторії немедикаментозної терапії Петровської академії наук В. А. Копилов ще більш тридцяти років тому зіткнувся з тим, що навіть при найбільш успішному ході лікування його маленьких пацієнтів до них раптово повертався первинний стан, а іноді дитині навіть ставало гірше, ніж до початку лікування, і кожний раз це відбувалося відразу після щеплення. Копилов категорично заборонив своїм пацієнтам щеплення в процесі лікування і подальшого закріплення результатів. Однак чим більше він займався лікуванням дітей, тим частіше зустрічався з випадками, коли важкі патології – ДЦП, відставання в психомоторному розвитку, гіперкінези, алергії, легенева недостатність – розвивалися в здорової дитини одразу же після щеплення.

ВАКЦИНАЦІЇ НЕ ОБОВ'ЯЗКОВІ?

Але чи можна обійтися без щеплень? Виявляється, можна. Масові щеплення – доля Росії і Америки. У більшості країн Європи до щеплень загалом відносяться погано. Наприклад, щеплення БЦЖ живими мікробактеріями туберкульозу давно не застосовують, оскільки після вакцинації були випадки ускладнень у вигляді нелегеневих форм туберкульозу. У Ізраїлі, якщо в колективі одна дитина захворіла вітрянкою, то її не ізолюють від інших дітей, а навпаки, вважають, що нічого страшного не трапиться, якщо всі діти перехворіють і придбають необхідний імунітет.

Зараз є безліч публікацій медичній пресі про те, що дитячі інфекції – це своєрідний захист в майбутньому від розсіяного склерозу, хвороби Альцгеймера, навіть деяких форм рака.

МІНЗДОРОВ ПОПЕРЕДЖАЄ

Однак у більшості представників офіційної медицини інша думка: відмова від щеплень завдає колосальної шкоди здоров'ю населення, а всі негативні відомості про шкідливість щеплень або їх неефективність є міфами, провокаційними чутками та вигадками.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) в останні роки випустила багато публікацій, що спростовують твердження противників вакцинації. Опубліковані документи про відсутність зв'язку між щепленнями і цукровим діабетом, аутизмом, розсіяним склерозом і іншими важкими захворюваннями. Зате відмова влади будь-якої країни або області від проведення тих або інших щеплень приводить до зростання захворюваності відповідною хворобою.

Отже, питання про те, чи робити нашим дітям (та й дорослим) щеплення або з вдячністю відмовитися, кожний з нас вимушений, зрештою, вирішувати сам.

При цьому потрібно пам'ятати, що звичайно вакцинація робиться тільки здоровим дітям. Аллергикам, астматикам, дітям з імунодефіцитом, ДЦП, родовими травмами, хронічними захворюваннями, хворим і ослабленим вона протипоказана.

Джерело: http://www.rronline.ws/






Олександр Задорожний, дизайн Дмитро Шутко.
Ukrainian Russian