Холістична медицина у Львові
Проблеми сучасної медицини
Традиційна медицина
Гомеопатія
Гомотоксикологія
Акупунктура
Інформаційна медицина
Психотерапія, Психоаналіз, НЛП
Санологія, Валеологія, Технології здоров'я
Біоритмологія, Хрономедицина
Антропософська медицина
Медичні родзинки
Навчання
Події
Медичні центри
Лікарські товариства
Наші партнери
Консультації
Лікарі
Фотогалерея








































Підписка на розсилку
"Як правильно хворіти"
E-mail:

Архів розсилки

Журнал
Школа Своего Дела

Америка входить в транс

Медитація в Америці виходить на загальнонаціональний рівень і залучає до себе все нових прихильників із самих різних професій і шарів суспільства. За різними оцінками, 10-15 млн. американців регулярно займаються медитацією. Це в два рази більше, ніж десять років тому. Уроки медитації, як способу глибокої релаксації, пропонують в американських школах, адвокатських конторах, судах, офісах великих корпорацій і навіть у військовій академії Пойнт. Поголовне захоплення медитацією можна порівняти хіба що із захопленням аеробікою в 80-х, з легкої руки актриси Джейн Фонду.

Самий поширений тип медитації – це мовчазне сидіння на підлозі зі схиленою головою, закритими очима і схрещеними ногами. Є школи, які практикують ходячу медитацію, де медитатори ходять по колу або просто рухаються в довільному напрямі. Для тих же, кому не сидиться і не ходиться, пропонується транс-дэнс – запаморочливі ступлюючи танці, що вводять в медитаційний транс.

З ентузіазмом прийнявши медитаційну традицію зі Сходу, американці, однак, як самий практичний народ світу, накладають відбиток практичності на процес і значення медитації. Оригінальна східна медитація немислима без глибокого релігійного елемента. Однак все, що залишилося від буддизму в американському популярному варіанті, – це віра в те, що шляхом сидіння на підлозі від 10 до 40 хвилин в день і концентрації на диханні, слові або уявному образі можна натренувати себе повністю концентруватися на поточному моменті, блокуючи свою свідомість від минулого і майбутнього. Концентрація на теперішньому часі до міри повного його прийняття і як би розчинення в реальності – суть і мета медитації і разом з тим те, що дає неймовірно розслаблююче, нірванічне почуття спокою, задоволення і щастя.

Американцям не по душі такі екстремістські форми медитації, як, наприклад, 8-годинні сесії тибетських ченців, під час яких святі батьки збільшують температуру свого тіла настільки, що здатні сушити мокрі простирадла у себе на спині в морозному повітрі Гімалаїв. Американці медитують з комфортом, так, щоб не затікали ноги. Наприклад, дизайнерами меблів були розроблені спеціальні моделі медитаційних крісел, які складаються з однієї тільки спинки, зручно підтримуючої спину сидячої в позі лотоса людини, оскільки незручність пози неминуче приводить до концентрації на стражданнях тіла.

До того, що медитувати корисно для душевного і фізичного здоров'я, схиляється все більше американських вчених, що проводять експерименти з медитуючими групами. І в цьому ж справжня розгадка секрету зростаючої популярності медитації серед простих американців. Вже з кінця 60-х років професор Медичного факультету Гарвардського Університету Герберт Бенсон встановив, що під час медитації люди використовують на 17% менше кисню, знижують швидкість биття серця на три удари в хвилину, а їх мозок занурюється в стан, який в звичайних умовах характерний для часу перед засинанням. Однак медитуючий мозок не засинає, а впадає в більш спокійний стан, порівнянний з відчуттям щастя.

Спостереження Ричарда Давідсона, дослідника з Університету штату Вісконсин в місті Медісон, підтвердили, що при регулярних медитаціях людина може переорієнтувати діяльність мозку, змінивши типову реакцію агресії у відповідь на роздратування на реакцію прийняття роздратування, що, в кінцевому результаті, веде до почуття більшого задоволення життям. Справжній прорив у вивченні процесу медитації стався в березні 2000 року, коли Далай-Лама зустрівся із західними вченими, в тому числі з американського Інституту розуму і життя, щоб організувати вивчення медитаційної практики тибетських ченців, що досягли особливих висот в цьому мистецтві. Вчені уперше приєднали дроти електродів до чернечих мозків, натренованих за автентичними древніми рецептами, і прослідкували, як же все-таки працює мозок в стані медитаційного трансу.

Експеримент показав, що мозок медитуючих адаптує себе до такого режиму, коли блокуються долі мозку, що відповідають за прийняття і кодування інформації, яка передається органами почуттів. Почуття кордону із зовнішнім світом ослаблюється, що і приводить до відчуття розчинення і єднання зі світом. Виявилося, що саме такий стан мозку старалися викликати самураї і дервіші.

Джерело: http://www.rronline.ws/




 Олександр Задорожний, дизайн Дмитро Шутко.
Ukrainian Russian