Холістична медицина у Львові
Проблеми сучасної медицини
Традиційна медицина
Гомеопатія
Гомотоксикологія
Акупунктура
Інформаційна медицина
Психотерапія, Психоаналіз, НЛП
Санологія, Валеологія, Технології здоров'я
Біоритмологія, Хрономедицина
Антропософська медицина
Медичні родзинки
Навчання
Події
Медичні центри
Лікарські товариства
Наші партнери
Консультації
Лікарі
Фотогалерея


Підписка на розсилку
"Як правильно хворіти"
Архів розсилки
УКРМЕД - Каталог Медичних Сайтiв в Українi
Свободная Ниша Рунета. Создай сайт, обреченный на успех!
StartUA.com
Ваш Медицинский Агент в интернете

СКІЛЬКИ ЖЕ НАСПРАВДІ ТРЕБА ОСНОВНИХ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ?

На питання, скільки лікарських препаратів можна віднести до числа основних, неможливо дати коротку і точну відповідь. Потреби в них в кожній країні неоднакові.

У 1977 році відбулося засідання Комітету експертів ВООЗ для визначення кількості лікарських препаратів, необхідних для забезпечення як можна більшого числа людей медико-санітарною допомогою. У тому ж році комітет підготував стандартний перелік основних лікарських засобів, в якому нараховувалося біля 200 найменувань. Всі включені в перелік препарати, як доведено практикою, були безпечними, ефективними і володіли хорошими терапевтичними властивостями. Більшість з них склали непатентовані засоби, які можна було виготовляти серійно по доступній ціні.

Підготовлений ВООЗ "Перелік основних лікарських засобів" витримав випробування часом. Хоча з 1977 року він постійно переглядався, зміни були незначними. Зараз в переліку означається більше як 270 препаратів. Деякі ліки були виключені і замінені "кращими", інші були включені додатково як фактично нові, що відповідали вимогам до основних лікарських засобів.

Цей перелік потрібно модифікувати з урахуванням реалій кожної країни без бездумного копіювання. Комітет експертів чітко констатував: "Через значні відмінності між країнами скласти універсальний, прийнятний для всіх перелік препаратів неможливо. Тому кожна країна повинна взяти на себе відповідальність за вибір основних ліків і складання їх переліку відповідно до власної політики в області охорони здоров'я. Перелік основних лікарських засобів на висунених ВООЗ принципах є зразком, який може скласти основу для держав по виявленню їх пріоритетів і відбору ліків".

ВООЗ рекомендує користуватися міжнародними непатентованими назвами препаратів. Вони являють собою коротку наукову назву згідно активному інгредієнту і відомі як родові, або непатентовані, назви (Generic name). Використання непатентованих назв має ряд переваг. Проста назва за активним інгредієнтом легко пізнавана, гарантує безпечне призначення, приготування в аптеці і продаж, а також правильне введення. Більшість основних ліків зараз не патентовані і може виготовлятися вільно під родовою назвою. Крім того, такі ліки, як правило, продаються за нижчими цінами.

Все дані, що є, свідчать про те, що обмеження переліку ліків вигідно громадській охороні здоров'я. Це економічно ефективним, практично немає ризику дублювання препаратів, плутанини і помилок; полегшуються замовлення, зберігання і розподіл медикаменти; особи, що призначають ліки, аптекарі і пацієнти легше запам'ятовують терапевтичні і побічні реакції на препарат.

Ніхто не може обґрунтовано стверджувати, що "чим більше ліків, тим краще". Національні переліки, в яких нараховуються тисячі різних ліків, не мають переваг перед обмеженими переліками.

Daphne Fresle, Програма дій по основних лікарських засобах, ВООЗ, Женева, Швейцарія.






Олександр Задорожний, дизайн Дмитро Шутко.
Ukrainian Russian