Холістична медицина у Львові
Проблеми сучасної медицини
Традиційна медицина
Гомеопатія
Гомотоксикологія
Акупунктура
Інформаційна медицина
Психотерапія, Психоаналіз, НЛП
Санологія, Валеологія, Технології здоров'я
Біоритмологія, Хрономедицина
Антропософська медицина
Медичні родзинки
Навчання
Події
Медичні центри
Лікарські товариства
Наші партнери
Консультації
Лікарі
Фотогалерея

Годинник в очах.

Американські вчені відкрили новий вид світлочутливих клітин ока. Раніше вважалося, що фоточутливими елементами ока, що перетворюють енергію світла в електричні імпульси, є тільки палички і колбочки. Вчені вважають, що виявлені ними клітини відіграють важливу роль в регуляції роботи біологічного годинника.

Відкриття було зроблене командою вчених з Університету Брауна, Айленд (Rhode Island).

Зі слів вчених, клітини розташовуються в сітчатці глибше, ніж палички і колбочки. Від них беруть початок нервові волокна, які проходять в складі зорового нерва до дільниці мозку, що відповідає за почуття часу. Поки вчені знайшли ці клітини тільки у пацюків, однак, на їхню думку, існує велика імовірність того, що такі ж самі є і в оці людини.

Клітини у тварин були виявлені вченими за допомогою введення флуоресцентного барвника в дільницю мозку пацюків, що відповідає за сприйняття часу. Речовина досягла клітин по нервових волокнах, так що вони стали помітні. Подальша реєстрація електричної активності показала, що клітини реагують на світло.

Лікар Девід Берсон (David Berson), що очолював дослідження, вважає, що виявлені клітини не тільки беруть участь в регуляції добового біоритму організму, але можуть мати і інші функції, пов'язані із сприйняттям світла. Він зазначив, що зараз вченим потрібно переосмислити механізм роботи сітківки.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Science.




© 2001 Олександр Задорожний, дизайн Дмитро Шутко.
Ukrainian Russian